De VIG ondersteunt de ambitie van IKNL en RIVM om beleidsmakers en zorgaanbieders aanknopingspunten te geven om kritisch te beoordelen of nieuwe en bestaande kankerbehandelingen en preventiemaatregelen voldoende waarde toevoegen om de uitgaven te rechtvaardigen. We kunnen elke euro immers maar één keer uitgeven.
Om daar een goed oordeel over te kunnen vellen, is wel een verdere verdieping nodig naar de verschillende uitgavenposten en bewegingen binnen onderdelen van de kankerzorg, zoals preventie, diagnostiek en geneesmiddelen. Die verdieping ontbreekt nu bijvoorbeeld voor het onderdeel geneesmiddelen. Enkele kanttekeningen:
We gaan graag op korte termijn in gesprek met IKNL en het RIVM over hoe we gezamenlijk kunnen komen tot een totaalbeeld, zodat de rol en het aandeel van geneesmiddelen in de oncologische zorg beter geduid kan worden.